BW Sports Timing - Contractor License                       2/22/2020 - 1:44 PM
                       3rd Annual Windermere - 2/22/2020                        
                           Meet of Champions Classic                            
                        Deputy Scott Pine Community Park                        
 
Event 39  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
Section  1                                                                      
  1 Roudabush, Keira             University (           6:19.89                 
  2 Loosli, Elizabeth            Buchholz               6:22.66                 
  3 Almonte, JoAnn               Olympia                6:22.75                 
  4 Mandell, Madi                DeLand                 6:37.84                 
  5 Weber, Shelby                Freedom (Orlando)      6:41.14                 
  6 Krens, Emma                  Edgewater              6:46.00                 
  7 Voils, Anna                  Buchholz               6:50.47                 
  8 Estrada, Casey               Edgewater              6:54.78                 
  9 Garcia, Alejandra            University (           7:20.71                 
 10 Robinson, Tamera             Ocoee                  7:29.35                 
 11 Nieto, Karina                Lake Minneola          7:46.56                 
Section  2                                                                      
  1 Aseere, Ava                  Lake Minneola          6:01.23                 
  2 Fulton, Ayanna               Flagler Palm Coast     6:02.23                 
  3 Mundy, Genevieve             Matanzas               6:02.68                 
  4 Marshall, Lauren             Matanzas               6:03.29                 
  5 Fabbiani, Olivia             Celebration            6:06.51                 
  6 Fowler, Kaitlyn              University (           6:08.13                 
  7 Weiner, Sophia               Holy Trinity           6:19.40                 
  8 Lord, Natalie                West Orange            6:20.98                 
  9 Johnson, Kayleigh            Flagler Palm Coast     6:21.51                 
 10 Dahlgren, Emma               Olympia                6:25.13                 
 11 Seiple, Briana               DeLand                 6:32.71                 
 12 Rydson, Georgia              Holy Trinity           6:36.93                 
 13 Montgomery, Neah             Edgewater              6:53.74                 
 14 Nunn, Emilee                 DeLand                 7:05.78                 
 15 Navarro, Alandra             West Orange            7:15.47                 
Section  3                                                                      
  1 Jimenez, Ariana              Apopka                 5:22.84   10            
  2 Martinez, Danielle           St. Thomas Aquinas     5:32.67    8            
  3 Czurak, Mackenzie            Winter Springs         5:34.19    6            
  4 Williams, Jada               Flagler Palm Coast     5:34.58    5            
  5 Macedo, Gabriella            Celebration            5:35.23    4            
  6 Drummond, Allison            Buchholz               5:36.32    3            
  7 McCloskey, Haley             St. Thomas Aquinas     5:37.26    2            
  8 McIver, Evie                 Winter Springs         5:38.92    1            
  9 Roman, Yenilitza             Freedom (Orlando)      5:42.72                 
 10 Steffens, Kelly              Matanzas               5:48.88                 
 11 Lopez, Samantha              Windermere             5:51.86                 
 12 Baldauf, Ava                 West Orange            5:52.41                 
 13 Faryga, Snejana              Lake Minneola          5:53.15                 
 14 Maus, Hannah                 St. Thomas Aquinas     5:53.45                 
 15 Gross, Rachel                Windermere             6:00.22                 
 16 Minor, Ava                   Windermere             7:21.30                 
==========================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points      
==========================================================================      
Finals                                                                          
  1 Jimenez, Ariana              Apopka                 5:22.84   3  10         
  2 Martinez, Danielle           St. Thomas Aquinas     5:32.67   3   8         
  3 Czurak, Mackenzie            Winter Springs         5:34.19   3   6         
  4 Williams, Jada               Flagler Palm Coast     5:34.58   3   5         
  5 Macedo, Gabriella            Celebration            5:35.23   3   4         
  6 Drummond, Allison            Buchholz               5:36.32   3   3         
  7 McCloskey, Haley             St. Thomas Aquinas     5:37.26   3   2         
  8 McIver, Evie                 Winter Springs         5:38.92   3   1         
  9 Roman, Yenilitza             Freedom (Orlando)      5:42.72   3             
 10 Steffens, Kelly              Matanzas               5:48.88   3             
 11 Lopez, Samantha              Windermere             5:51.86   3             
 12 Baldauf, Ava                 West Orange            5:52.41   3             
 13 Faryga, Snejana              Lake Minneola          5:53.15   3             
 14 Maus, Hannah                 St. Thomas Aquinas     5:53.45   3             
 15 Gross, Rachel                Windermere             6:00.22   3             
 16 Aseere, Ava                  Lake Minneola          6:01.23   2             
 17 Fulton, Ayanna               Flagler Palm Coast     6:02.23   2             
 18 Mundy, Genevieve             Matanzas               6:02.68   2             
 19 Marshall, Lauren             Matanzas               6:03.29   2             
 20 Fabbiani, Olivia             Celebration            6:06.51   2             
 21 Fowler, Kaitlyn              University (           6:08.13   2             
 22 Weiner, Sophia               Holy Trinity           6:19.40   2             
 23 Roudabush, Keira             University (           6:19.89   1             
 24 Lord, Natalie                West Orange            6:20.98   2             
 25 Johnson, Kayleigh            Flagler Palm Coast     6:21.51   2             
 26 Loosli, Elizabeth            Buchholz               6:22.66   1             
 27 Almonte, JoAnn               Olympia                6:22.75   1             
 28 Dahlgren, Emma               Olympia                6:25.13   2             
 29 Seiple, Briana               DeLand                 6:32.71   2             
 30 Rydson, Georgia              Holy Trinity           6:36.93   2             
 31 Mandell, Madi                DeLand                 6:37.84   1             
 32 Weber, Shelby                Freedom (Orlando)      6:41.14   1             
 33 Krens, Emma                  Edgewater              6:46.00   1             
 34 Voils, Anna                  Buchholz               6:50.47   1             
 35 Montgomery, Neah             Edgewater              6:53.74   2             
 36 Estrada, Casey               Edgewater              6:54.78   1             
 37 Nunn, Emilee                 DeLand                 7:05.78   2             
 38 Navarro, Alandra             West Orange            7:15.47   2             
 39 Garcia, Alejandra            University (           7:20.71   1             
 40 Minor, Ava                   Windermere             7:21.30   3             
 41 Robinson, Tamera             Ocoee                  7:29.35   1             
 42 Nieto, Karina                Lake Minneola          7:46.56   1             
================================================================================
                         Women - Team Rankings - 8 Events Scored                
================================================================================
    1) Windermere                  64        2) Celebration                37   
    3) St. Thomas Aquinas          36        4) Apopka                     28   
    5) Jones                       20        6) Holy Trinity               19.60
    7) Ocoee                       19        8) Winter Springs             15   
    8) Flagler Palm Coast          15       10) Matanzas                   14.10
   11) Buchholz                    13       12) University (Orlando)        8   
   13) Freedom (Orlando)            7.60    14) Lake Brantley               7   
   15) Lake Minneola                3.60    16) Boone                       2.50
   17) Edgewater                    2       18) Olympia                     0.60