BW Sports Timing - Contractor License                    2/22/2020 - 2:03 PM
                      3rd Annual Windermere - 2/22/2020                      
                          Meet of Champions Classic                          
                      Deputy Scott Pine Community Park                       
 
Event 40  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Anthony, Braydon             Olympia                4:55.75              
  2 James, Cooper                Celebration            5:01.04              
  3 Baum, Brandon                Ocoee                  5:01.54              
  4 Woodson, Javon               Edgewater              5:07.71              
  5 Segura, Carlos               Buchholz               5:08.38              
  6 Roberlo, Denilson            West Orange            5:09.40              
  7 Hogan, Jacob                 Winter Springs         5:13.27              
  8 Bradshaw, Matthew            West Orange            5:16.63              
  9 Sagara, Joe                  Olympia                5:16.65              
 10 Rodriguez, Isaiah            Edgewater              5:16.73              
 11 Glatting, Jeffrey            Lake Brantley          5:21.89              
 12 McBride, Keegan              Windermere             5:22.26              
 13 Martinez-Garcia, Anthony     Ocoee                  5:26.42              
 14 Lespire, Jason               Freedom (Orlando)      5:27.39              
 15 Bittner, Matthew             Windermere             5:30.55              
 16 Vazquez, Christian           Edgewater              5:35.88              
 17 Howard, William              Jones                  5:36.14              
 18 Gotham, Jeffrey              Lake Minneola          5:50.85              
 19 Pineda, Jose                 Freedom (Orlando)      6:22.20              
 20 Castro, Stephen              Lake Minneola          6:36.91              
 21 McHenry, Trip                Holy Trinity           6:43.79              
Section  2                                                                   
  1 Wilson-Beck, Dillon          DeLand                 4:51.36              
  2 Gilliam, Sean                Flagler Palm Coast     4:54.25              
  3 Olago, Barak                 Flagler Palm Coast     4:55.54              
  4 Smith, William               Matanzas               4:56.11              
  5 Gatto, Nicholas              Windermere             4:56.59              
  6 Balzano, Valentino           Winter Springs         4:56.66              
  7 Samrajit, Kyle               University (           4:59.85              
  8 Amaya, Evan                  Celebration            5:03.15              
  9 Miller, Andrew               Olympia                5:03.38              
 10 Allen, Matthew               Holy Trinity           5:05.30              
 11 Myrick, Ethan                DeLand                 5:07.73              
 12 Shafer, Nathan               West Orange            5:09.14              
 13 Eklund, Ty                   Winter Springs         5:10.30              
 14 O'Donnell, Nicholas          Freedom (Orlando)      5:10.31              
 15 Campbell, Ethan              Lake Minneola          5:20.11              
 16 Winfree, Logan               Matanzas               5:32.07              
Section  3                                                                   
  1 Bailes, Nathan               Buchholz               4:26.39   10         
  2 Falchook, Jared              Celebration            4:39.14    8         
  3 Afanador, Nicolas            University (           4:39.29    6         
  4 Tucker, Bailey               Buchholz               4:39.75    5         
  5 Gannon, James                DeLand                 4:43.88    4         
  6 Barneski, Alexander          Flagler Palm Coast     4:45.18    3         
  7 Fitzgerald, Jonathan         Apopka                 4:46.15    2         
  8 Musselwhite, Noah            Apopka                 4:46.69    1         
  9 Herrera, Anthony             St. Thomas Aquinas     4:49.66              
 10 Hawley, Dalton               Matanzas               4:50.09              
 11 Gelin, Jaleel                St. Thomas Aquinas     4:51.20              
 12 Abdulahi, Samir              University (           4:53.71              
 13 Davis, Jackson               Apopka                 4:57.58              
 14 Wheeler, Price               Lake Brantley          4:57.72              
 15 Sanchez, Sebastian           St. Thomas Aquinas     5:00.42              
 16 Lester, Matthew              Lake Brantley          5:22.20              
==========================================================================   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Bailes, Nathan               Buchholz               4:26.39   3  10      
  2 Falchook, Jared              Celebration            4:39.14   3   8      
  3 Afanador, Nicolas            University (           4:39.29   3   6      
  4 Tucker, Bailey               Buchholz               4:39.75   3   5      
  5 Gannon, James                DeLand                 4:43.88   3   4      
  6 Barneski, Alexander          Flagler Palm Coast     4:45.18   3   3      
  7 Fitzgerald, Jonathan         Apopka                 4:46.15   3   2      
  8 Musselwhite, Noah            Apopka                 4:46.69   3   1      
  9 Herrera, Anthony             St. Thomas Aquinas     4:49.66   3          
 10 Hawley, Dalton               Matanzas               4:50.09   3          
 11 Gelin, Jaleel                St. Thomas Aquinas     4:51.20   3          
 12 Wilson-Beck, Dillon          DeLand                 4:51.36   2          
 13 Abdulahi, Samir              University (           4:53.71   3          
 14 Gilliam, Sean                Flagler Palm Coast     4:54.25   2          
 15 Olago, Barak                 Flagler Palm Coast     4:55.54   2          
 16 Anthony, Braydon             Olympia                4:55.75   1          
 17 Smith, William               Matanzas               4:56.11   2          
 18 Gatto, Nicholas              Windermere             4:56.59   2          
 19 Balzano, Valentino           Winter Springs         4:56.66   2          
 20 Davis, Jackson               Apopka                 4:57.58   3          
 21 Wheeler, Price               Lake Brantley          4:57.72   3          
 22 Samrajit, Kyle               University (           4:59.85   2          
 23 Sanchez, Sebastian           St. Thomas Aquinas     5:00.42   3          
 24 James, Cooper                Celebration            5:01.04   1          
 25 Baum, Brandon                Ocoee                  5:01.54   1          
 26 Amaya, Evan                  Celebration            5:03.15   2          
 27 Miller, Andrew               Olympia                5:03.38   2          
 28 Allen, Matthew               Holy Trinity           5:05.30   2          
 29 Woodson, Javon               Edgewater              5:07.71   1          
 30 Myrick, Ethan                DeLand                 5:07.73   2          
 31 Segura, Carlos               Buchholz               5:08.38   1          
 32 Shafer, Nathan               West Orange            5:09.14   2          
 33 Roberlo, Denilson            West Orange            5:09.40   1          
 34 Eklund, Ty                   Winter Springs         5:10.30   2          
 35 O'Donnell, Nicholas          Freedom (Orlando)      5:10.31   2          
 36 Hogan, Jacob                 Winter Springs         5:13.27   1          
 37 Bradshaw, Matthew            West Orange            5:16.63   1          
 38 Sagara, Joe                  Olympia                5:16.65   1          
 39 Rodriguez, Isaiah            Edgewater              5:16.73   1          
 40 Campbell, Ethan              Lake Minneola          5:20.11   2          
 41 Glatting, Jeffrey            Lake Brantley          5:21.89   1          
 42 Lester, Matthew              Lake Brantley          5:22.20   3          
 43 McBride, Keegan              Windermere             5:22.26   1          
 44 Martinez-Garcia, Anthony     Ocoee                  5:26.42   1          
 45 Lespire, Jason               Freedom (Orlando)      5:27.39   1          
 46 Bittner, Matthew             Windermere             5:30.55   1          
 47 Winfree, Logan               Matanzas               5:32.07   2          
 48 Vazquez, Christian           Edgewater              5:35.88   1          
 49 Howard, William              Jones                  5:36.14   1          
 50 Gotham, Jeffrey              Lake Minneola          5:50.85   1          
 51 Pineda, Jose                 Freedom (Orlando)      6:22.20   1          
 52 Castro, Stephen              Lake Minneola          6:36.91   1          
 53 McHenry, Trip                Holy Trinity           6:43.79   1          
=============================================================================
                          Men - Team Rankings - 7 Events Scored              
=============================================================================
    1) Flagler Palm Coast          51        2) West Orange                37
    3) Windermere                  27        4) Apopka                     25
    5) St. Thomas Aquinas          24        6) DeLand                     20
    7) Celebration                 16        7) Buchholz                   16
    9) Lake Minneola               12       10) Edgewater                  10
   10) Olympia                     10       12) Matanzas                    9
   13) University (Orlando)         6       14) Lake Brantley               5
   15) Ocoee                        4       16) Boone                       1