BW Sports Timing - Contractor License                    2/22/2020 - 5:21 PM
                      3rd Annual Windermere - 2/22/2020                      
                          Meet of Champions Classic                          
                      Deputy Scott Pine Community Park                       
                            Last Completed Event                             
 
Event 44  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================      
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Matanzas  'A'                                       3:36.43    2         
     1) Hawley, Dalton                  2) Turner, Devon                     
     3) Friendly, Jayce                 4) Souverain, Mishael                
  2 Jones  'A'                                          3:38.17              
     1) Andrews, Sirr                   2) Williams, Jacario                 
     3) Booker, Maurice                 4) Carson, Jashar                    
  3 Edgewater  'A'                                      3:40.22              
     1) Westbrook, Exavian              2) Carter, Chase                     
     3) Leary, Christian                4) Hill, Tommi                       
  4 Buchholz  'A'                                       3:56.50              
     1) Joyner, Jermaine                2) Lang, Jamarie                     
     3) Miller, Machir                  4) Skapinski, Mikhal                 
Section  2                                                                   
  1 DeLand  'A'                                         3:31.58    5         
     1) Williams, Kevar                 2) Fuentes, Abraham                  
     3) Smith, Raziel                   4) Harris, Qua-Wayne                 
  2 Ocoee  'A'                                          3:35.24    3         
     1) Sherwood, Eric                  2) Williams, Keon                    
     3) White, Christopher              4) Smith, Tramari                    
  3 University (Orlando)  'A'                           3:36.52    1         
     1) Brown, Christian                2) Keiths, Terrail                   
     3) Buehrmann, Grant                4) Afanador, Nicolas                 
  4 Lake Minneola  'A'                                  3:47.01              
     1) Salaam, Delvin                  2) Hereman, Kevin                    
     3) Lyford, Jonah                   4) Vegas, Brendan                    
Section  3                                                                   
  1 Apopka  'A'                                         3:23.47   10         
     1) Maduro, Christian               2) Stokes, Damian                    
     3) Jacques, Macyn                  4) Horne, Donovan                    
  2 West Orange  'A'                                    3:29.43    8         
     1) Stravato, Joseph                2) Floyd, Jaden                      
     3) Oakman, Reeves                  4) Noble, Jaylen                     
  3 St. Thomas Aquinas  'A'                             3:30.39    6         
     1) Drew, Tyler                     2) Watkins, Sean                     
     3) Hall, Skylar                    4) Morgan, Shamar                    
  4 Windermere  'A'                                     3:34.15    4         
     1) Goldbergh, Jacob                2) Rowe, Carter                      
     3) Ortiz, Onix                     4) Todd, Myles                       
  5 Freedom (Orlando)  'A'                              3:39.00              
     1) Blanc, Wesley                   2) Estephene, Ishma                  
     3) Perez-Camacho, Harris           4) Ridoy, Alauddin                   
  6 Olympia  'A'                                        3:47.62              
     1) daniels, dharius                2) Jones, Victor                     
     3) Lanahan, Gryphon                4) Vil, Jordan                       
  7 Lake Brantley  'A'                                  3:56.50              
     1) Harris, Andrew                  2) Stahll, Walter                    
     3) Harris, Michael                 4) Richards, Chadrick                
==========================================================================   
    School                                               Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Apopka  'A'                                         3:23.47   3  10      
     1) Maduro, Christian               2) Stokes, Damian                    
     3) Jacques, Macyn                  4) Horne, Donovan                    
  2 West Orange  'A'                                    3:29.43   3   8      
     1) Stravato, Joseph                2) Floyd, Jaden                      
     3) Oakman, Reeves                  4) Noble, Jaylen                     
  3 St. Thomas Aquinas  'A'                             3:30.39   3   6      
     1) Drew, Tyler                     2) Watkins, Sean                     
     3) Hall, Skylar                    4) Morgan, Shamar                    
  4 DeLand  'A'                                         3:31.58   2   5      
     1) Williams, Kevar                 2) Fuentes, Abraham                  
     3) Smith, Raziel                   4) Harris, Qua-Wayne                 
  5 Windermere  'A'                                     3:34.15   3   4      
     1) Goldbergh, Jacob                2) Rowe, Carter                      
     3) Ortiz, Onix                     4) Todd, Myles                       
  6 Ocoee  'A'                                          3:35.24   2   3      
     1) Sherwood, Eric                  2) Williams, Keon                    
     3) White, Christopher              4) Smith, Tramari                    
  7 Matanzas  'A'                                       3:36.43   1   2      
     1) Hawley, Dalton                  2) Turner, Devon                     
     3) Friendly, Jayce                 4) Souverain, Mishael                
  8 University (Orlando)  'A'                           3:36.52   2   1      
     1) Brown, Christian                2) Keiths, Terrail                   
     3) Buehrmann, Grant                4) Afanador, Nicolas                 
  9 Jones  'A'                                          3:38.17   1          
     1) Andrews, Sirr                   2) Williams, Jacario                 
     3) Booker, Maurice                 4) Carson, Jashar                    
 10 Freedom (Orlando)  'A'                              3:39.00   3          
     1) Blanc, Wesley                   2) Estephene, Ishma                  
     3) Perez-Camacho, Harris           4) Ridoy, Alauddin                   
 11 Edgewater  'A'                                      3:40.22   1          
     1) Westbrook, Exavian              2) Carter, Chase                     
     3) Leary, Christian                4) Hill, Tommi                       
 12 Lake Minneola  'A'                                  3:47.01   2          
     1) Salaam, Delvin                  2) Hereman, Kevin                    
     3) Lyford, Jonah                   4) Vegas, Brendan                    
 13 Olympia  'A'                                        3:47.62   3          
     1) daniels, dharius                2) Jones, Victor                     
     3) Lanahan, Gryphon                4) Vil, Jordan                       
 14 Buchholz  'A'                                       3:56.50   1          
     1) Joyner, Jermaine                2) Lang, Jamarie                     
     3) Miller, Machir                  4) Skapinski, Mikhal                 
 14 Lake Brantley  'A'                                  3:56.50   3          
     1) Harris, Andrew                  2) Stahll, Walter                    
     3) Harris, Michael                 4) Richards, Chadrick                
=============================================================================
                          Men - Team Rankings - 18 Events Scored             
=============================================================================
    1) St. Thomas Aquinas         113.50     2) Flagler Palm Coast         97
    3) West Orange                 96        4) Apopka                     66
    5) Windermere                  60        6) DeLand                     40
    7) Buchholz                    37        8) Celebration                27
    9) Olympia                     23       10) Lake Brantley              22
   11) Lake Minneola               21.50    12) Edgewater                  18
   12) Ocoee                       18       14) Holy Trinity               16
   15) Boone                       12       16) Matanzas                   11
   16) University (Orlando)        11       18) Winter Springs             10
   19) Freedom (Orlando)            3